Phone

+48 664019546

email

biuro@femmestetica.pl

Opening Hours

Mon - Fri: 7AM - 7PM

Zabieg z toksyny botulinowej zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Lekarz przeprowadza wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia celu terapii. Ma to na celu zapewnienie pacjentowi maksimum bezpieczeństwa dla jego zdrowia i satysfakcji z zabiegu.

W zależności od indywidualnych uwarunkowań, lekarz dopasowuje odpowiednią dawkę toksyny botulinowej na potrzeby konkretnego pacjenta, Botoks wprowadza się za pomocą mikroigły do mięśni usytuowanych tuż pod skórą.

Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego, zastrzyki z toksyny botulinowej są praktycznie bezbolesne. Większość pacjentów porównuje iniekcję do uczucia ukąszenia komara.

Na życzenie pacjenta stosujemy krem znieczulający z lidokainą nakładany na skórę kilkanaście minut przed wykonaniem zabiegu.

Działanie botoksu powoduje zahamowanie produkcji acetylocholiny odpowiedzialnej za przenoszenie sygnałów pomiędzy neuronami.

W konsekwencji dochodzi do zupełnie bezpiecznego i odwracalnego procesu zaniku siły mięśniowej w płytce ruchu – mięśnie przestają się nadmiernie kurczyć, a zakończenia nerwowe nie wysyłają neuroprzekaźnika.

Terapia botoksem pozwala uzyskać optymalne efekty podczas korekty brwi oraz leczenia zmarszczek różnego typu, takich jak:

  • kurze łapki,
  • lwia zmarszczka,
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • zmarszczki palacza,
  • zmarszczki królicze,
  • zmarszczki pod oczami.

Terapia ma również zbawienny wpływ na pozbycie się przewlekłych dokuczliwych migren. Dzieje się tak, ze względu na zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego.

Botoks działa również skutecznie w przypadku szczękościsku związanego z nadmierną pracą mięśni żwaczy.

Terapia toksyną botulinową pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych, dlatego idealnie sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp.