Terapia botulinowa – jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę – mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia między nerwami a mięśniem zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Zabieg najczęściej stosowany jest do leczenia zmarszczek różnego typu, takich jak:

  • kurze łapki,
  • lwia zmarszczka,
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • zmarszczki palacza,
  • zmarszczki królicze,
  • zmarszczki pod oczami.

Terapia ma również zbawienny wpływ na pozbycie się przewlekłych dokuczliwych migren. Dzieje się tak, ze względu na zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego. Terapia toksyną botulinową działa również skutecznie w przypadku szczękościsku związanego z nadmierną pracą mięśni żwaczy.  Terapia toksyną botulinową pozwala ograniczyć pracę gruczołów potowych, dlatego idealnie sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp.

Zmarszczki to efekt upływu czasu oraz skutek działania wielu czynników, zależnych od naszego trybu życia. Są to wgłębienia powstałe w skórze z powodu zmian zachodzących w jej „rusztowaniu”, utworzonym przez włókna kolagenowe i elastylowe. Zmarszczki dzielimy na dynamiczne i statyczne. Dynamiczne to zmarszczki mimiczne, zaś statyczne to te, które pogłębiają się z czasem i są widoczne na twarzy, bez względu na mimikę. Ich przyczyną jest naturalny proces starzenia się skóry, zanik włókien kolagenowych, ale również czynniki genetyczne i związanie z trybem życia.